سيستم گرمايش از کف چيست

خدمات تاسيساتي که در خدمت از ما ارائه مي‌شود


در اين مطلب مي‌خواهيم به چند مورد از خدمات تاسيساتي که در خدمت از ما ارائه مي‌شود بپردازيم. تاسيسات خدمت از ما در پاييز و زمستان خدماتي همچون گرمايش از کف، نصب شومينه، نصب آبگرمکن تهران،  نگهداري موتورخانه، سرويس شومينه و… را انجام ميدهد. خدمات گرمايش از کف به گونه‌ايي است که نياز از قبل از ساختن کف ساختمان لوله گذاري شود ولي خدمات نصب شومينه را ميتوان بعد از اتمام ساخت نيز انجام داد. از مهم‌ترين فعاليت‌هاي يک نيروي تاسيسات نگهداري موتورخانه است که بايد حتما به صورت دوره‌اي انجام شود.


در ادامه در مورد هرکدام از اين خدمات توضيحاتي مي‌دهيم که به شما کمک مي‌کند بتوانيد بهتر و سريع‌تر از اين خدمات در خدمت از ما استفاده کنيد.


 


گرمايش از کف


سيستم گرمايش از کف که معمولا به وسيله يک پکيج داخل خانه کار مي‌کند سيستمي است که براي خانه‌هايي که داراي کف سنگ و يا سراميک هستند مناسب است. اين سيستم کارکردي مانند شوفاژ دارد با اين تفاوت که لوله‌هايي که وظيفه گرمايش را دارند از قسمت کف ساختمان که معمولا به شکل مارپيچ است تعبيه مي‌شود. گردش آب در اين لوله‌ها کمک مي‌کند که گرما از لوله‌ها به کف منتقل شود و کف ساختمان گرم شود و زماني که شما در کف ساختمان راه مي‌رويد حس مطلوبي داريد و سرماي سراميک شما را آزار نمي‌دهد. همچنين بيشترين هواي سرد در کف خانه است و سيستم گرمايش از کف بازدهي بالايي دارد.


از ويژگي‌هاي ديگر سيستم گرمايش از کف اين است که نياز نيست شما شوفاژ نصب کنيد و فضاي خانه‌ خود خود را بزرگتر نشان دهيد.


سيستم گرمايش از کف نياز به يک پکيج با پمپ قوي دارد تا بتوان به صورت دائم آب را در سيستم گرمايش کف شما به چرخش در بياورد.


براي اجراي سيستم گرمايش از کف شما بايد قبل ساختن کف خانه اين کار را انجام دهيد. اجراي سيستم گرمايش از کف بايد از روي اصول و قواعد مهندسي ساخته شود تا در آينده دچار نشتي و يا گرفتگي نشود.


همچنين در خانه‌هايي که مي‌خواهند بازسازي کنند نيز مي‌توان از اين سيستم استفاده کرد ولي بايد به اين موضوع توجه داشت که زماني که از سيستم گرمايش از کف استفاده مي کنند قطر کف سازي آنها افزايش مي‌يابد و ممکن است در خانه‌هاي قديمي اجراي اين سيستم ممکن نباشد. حتما قبل از انجام و اجراي سيستم با يک متخصص م بگيريد.


در کنار گرمايش از کف، عبارات زير نيز جستجو مي‌شود: • نقشه گرمايش از کف

 • هزينه گرمايش از کف

 • سيستم گرمايش از کف چيست

 • هواگيري گرمايش از کف

 • راه اندازي گرمايش از کف

 • نظرات کارشناسي در مورد گرمايش از کف

 • قيمت سيستم گرمايش از کف برقي

 • بتن ريزي گرمايش از کف


نصب شومينه


در قسمت قبل صحبت از اجراي سيستم گرمايش از کف شد ولي اجراي آن ممکن بود نياز به م و مشاوره و بررسي زيادي داشته باشد ولي يکي ديگر از سيستم‌هاي گرمايشي که اتفاقا ظاهر بسيار شيک دارد و از هر نوع از کلاسيک تا مدرن و از مدل‌هاي مختلف ساخته مي‌شود شومينه است. نصب شومينه معمولا در خانه‌هاي بالا 80 متر انجام مي‌شود و در خانه‌هاي زير 80 متر توضيه نمي‌شود ولي با اين حال مهندسين و معماران داخلي با توجه به اينکه اکنون خانه‌ها در اندازه هاي زير 80 متر نيز تعداد زيادي دارند تصميم گرفتن شومينه‌هاي مخصوص اين خانه‌ها بسازند.


تصوير معمولي که ما از شومينه‌ها داريم يک شومينه در کنج ديار است که دودکش آن تا پشت بام رفته است. ولي امروزه با استفاده از علم مهندسي سازه شومينه‌هايي ساخته مي‌شود که مي‌توان با دودکش‌هاي معمولي نيز کار کند. اجراي شومينه در خانه‌هاي امروزي معمولا به گونه‌ايي است که با استفاده از گاز شهري کار ميکنند و داخل آن از سنگ‌هاي نسوز طرح چوب استفاده ميکنند.


به صورت کلي نصب شومينه براي زيبايي است و کاربرد گرمايش براي خانه‌هاي آپارتماني ندارد.


نمونه‌هاي غير گازي از شومينه وجود دارد که معمولا براي خانه‌هاي امروزي استفاده نمي‌شود و آن مدل هيزمي است. مدل هيزمي شومينه معمولا در ويلاها و ساختمان‌هاي خارج شهر استفاده مي‌شود.


از نمونه‌هاي مدرن شومينه نيز شومينه‌اي الکلي هستند که بسيار شعله زيبايي‌ دارند و هم در خانه و هم در خارج خانه مي‌توان از آن‌ها استفاده کرد. براي اجراي شومينه‌هاي الکلي نياز به کار خاصي نيست و شما مي‌توانيد نمونه‌هاي آماده آنها را از بازار خريداري کنيد و همچنين شومينه‌هاي الکلي نيازي به دودکش ندارند زيرا اتانول سوخت پاکي است و خطر خاصي ندارد. شومينه‌هاي الکلي خطر خاصي ندارند و مي‌توانند زيبايي خوبي به خانه شما ببخشند.


کابرد گرمايشي شومينه نسبت به سيستم‌هاي گرمايشي مانند گرمايش از کف و يا پکيج کمتر است ولي مي‌تواند زيبايي داخلي و خارجي خانه شما را بيشتر کند.


از خدماتي که شما پس از استفاده از شومينه به آن نياز پيدا مي‌کنيد سرويس شومينه است. سرويس شومينه يکي از خدماتي است که بايد به صورت دوره‌ايي ‌انجام شود. سرويس شومينه شامل برسي دودکش، تميز کردن کف شومينه و چک کردن درست کار کردن هواکشي دودکش. چک کردن مشعل و تميز کردن آن و بررسي اتصالات مي‌باشد.


در کنار نصب شومينه، عبارات زير نيز جستجو مي‌شود: • راهنماي نصب شومينه گازي

 • اموزش تصويري نصب شومينه گازي

 • اموزش نصب شومينه گازي

 • نصب ترموکوبل شومينه گازي

 • قيمت نصب شومينه

 • هزينه نصب شومينه گازي

 • طرز راه اندازي شومينه

 • نصب شومينه هيزمي


 


نگهداري موتورخانه


موتورخانه يکي از سيستم‌هاي گرمايشي ساختمان‌هاي بزرگ است که نسبت به بزرگي آن خرابي‌هاي زيادي نيز دارد. ولي اگر سرويس موتورخانه در زمان مناسب انجام شود مي‌توان در مقابل بسيار از اين خرابي‌ها کاري کرد. براي جلوگيري از برخي اتفاقات که هزينه تعمير بالايي دارند مي‌تواند با يک سرويس موتورخانه مناسب بسياري از هزينه‌ها را کاهش داد.


نگهداري موتورخانه بايد به وسيله يک متخصص انجام شود تا از هرگونه خرابي و به وجود آمدن مشکل جلوگيري شود. يک متخصص تاسيسات در خدمات نگهداري موتورخانه چه خدماتي را به مشتريان ارائه مي‌دهد؟


در کنار نگهداري موتورخانه، عبارات زير نيز جستجو مي‌شود:


آموزش تعمير و نگهداري موتورخانه pdf


چک ليست تعمير و نگهداري موتورخانه


تعمير و نگهداري موتورخانه تاسيسات


شرکت تعمير و نگهداري موتورخانه


دوره تعمير و نگهداري موتورخانه


قرارداد نگهداري موتورخانه


هزينه نگهداري موتورخانه


ليست شرکت هاي تعمير و نگهداري تاسيسات


از اولين خدمات نگهداري موتورخانه چک کردن مشعل موتورخانه مي‌باشد. چک کردن مشعل از مراحل مهم است که بايد دقيقا در زمان‌هاي مناسب انجام شود. مشعل موتورخانه بايد درست در جاي خود قرار داشته باشد و به خوبي روشن و خاموش شود و از هدر رفت انرژي جلوگيري کند.


قسمت بدي که در نگهداري موتورخانه مهم است چک کردن بويلر و يا منبع موتورخانه است. منبع موتورخانه نبايد زنگ زدگي و يا پوسيدگي داشته باشد و همچنين بايد عايق حرارتي خوبي نيز داشته باشد تا در مصرف انرژي صرف جويي شود.


از نکات ديگر نگهداري موتورخانه چک کردن ,عايق تمامي لوله‌هاي ساختمان اين که اگر قسمتي دچار خرابي در عايق خود شده بود بايد آن قسمت ترميمي و تعمير شود.


از ديگر قسمت‌هاي مهم در نگهداري موتورخانه چک کردن رسوبات داخل سيستم است که بايد به صورت ساليانه چک شود و در صورت نياز رسوب گيري انجام شود. رسوب داخل سيستم گرمايش باعث مي شود که آب به سختي در لوله‌ها گردش داشته باشد و همچنين باعث مي‌شود که به پمپ آب فشار وارد شود. همچنين رسوب گيري بويلر باعث مي‌شود که آب بخوبي گرم نشود و انرژي زيادي مصرف شود.


قسمت بعدي در چک کردن براي نگهداري موتورخانه برسي پمپ آب است. پمپ آب سيستم گرمايش بايد کاملا سالم بوده و هيچگونه مشکل فني نداشته باشد تا در زمستان و فصل‌هاي سرد براي شما مشکلي به وجود نياورد. بهترين زمان براي نگهداري موتورخانه و بررسي آن در فصل‌هاي گرم است که اگر نياز به تعمير و تعويض بود مشکلي براي گرمايش خانه‌ها وجود نداشته باشد.


خدمات نگهداري موتورخانه در خدمت از ما توسط افراد خبره انجام مي‌شود که همگي سابقه طولاني در زمينه تاسيسات دارند و مي‌توانند تاسيسات ساختمان شما را بخوبي سرويس کنند. براي درخواست از خدمات خدمت از ما براي نگهداري موتورخانه يا نصب شومينه و يا اجراي سيستم گرمايش از کف، سرويس شومينه يا هر خدمات ديگر تاسيساتي مي‌توانيد در هر لحظه از شبانه روز درخواست خود را در سايت و يا اپليکيشن خدمت از ما ثبت کنيد و از متخصصين و سرويسکاران متعدد قيمت و هزينه کار خود را بپرسيد.


بخش پاياني:


خدمات نگهداري موتورخانه، نصب شومينه، سرويس شومينه و گرمايش از کف را مي‌توانيد در دسته خدمات تاسيساتي بيابيد و بر روي اپ يا سايت خدمت از ما، درخواست خودتان را ثبت کنيد.


 


منبع:

https://blogs.ubc.ca/distancelearning/installation-services/

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تصفيه آب معرفي بهترين ها رستوران وارد کننده ي تجهيزات عکاسي آشپزخونه مهندسي و اطلاعات علمي آواکادو اسکريپت آگهي و نيازمندي فروشگاه اینترنتی دیجیکالا ابزارآلات تخصصي کشاورزي و ساختماني